top of page

Araç Bakımının Önemi

Bir çok farklı koşullarda uyum içerisinde çalışması gereken aracınız belirli periyotlarda bakıma ihtiyaç duyar. Bu aracınızın her koşulda, sizi yolda bırakmadan ve ilerleyen zamanlarda da beklenmedik masraflara katlanmanıza engel olacak yegane bir çözümdür.

Eskişehir Global Otomotiv
Eskişehir Global Otomotiv

Araçların kış için bakımları

Değişen iklim koşulları ve hava şartları aracınızın bir takım bakım ve kontrollerini zorunlu kılmaktadır. Öncelikle periyodik bakım zamanı gelenmiş olan aracınızın, üreticisi tarafından belirlenmiş bakımlarının zamanında ve tam olarak yapılması gerekmektedir. Mevsim koşullarının değişmesi nedeniyle de kış lastikleri tercih edilmeli ve değiştirdiğiniz yazlık lastikleri de uygun saklama koşullarında muhafaza etmelisiniz. Bunun yanı sıra kapsamlı bir iç ve dış temizliğini de yaptırmalısınız.


eskişehir global otomotiv kış bakımı
Kış için ekipman hazırlık ve kontrolü önemlidir

Periyodik araç bakımı

Aracınızın periyodik bakımı sadece km ile değil, kullanım şekli ve zamana göre de değişkenlikler göstermektedir. Hiç hareket etmese bile bazı parçaların değişmesi gerekmektedir.

Periyodik servis zamanını sakın atlamayın. Araç kullanım kılavuzundan bu konudaki bilgilere ulaşabilir ve Eskişehir Global Otomotiv Eurorepar Car Service yetkilisinden bilgi alabilirsiniz.

Bu bakım aracınızın verimli ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için; zamana, kullanıma, mevsimsel koşullara veya yapılan kilometreye bağlı olarak bazı parçaların değişmesini de içerir.

Araç bakımları zamanında ve tam yapıldığında aracınızın satış değerinin artmasına da katkıda bulunursunuz.


Eskişehir Global Otomotiv Eurorepar Car Service
Aracınızı kışa hazırlayın

Araç bakımı kaç km'de yapılır

Araçların özellikleri ve üreticisi tarafından belirlenen koşulların farklılığı nedeniyle araç bakım periyotları değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak kabul gören uygulama; benzinli araçlar için 15.000 km, dizel araçlar için 10.000 km'dir.


Detaylı bilgi almak için randevu alabilir ya da bizi arayabilirsiniz. Eskişehir Global Otomotiv Eurorepar Car Service güvencesi ile hizmetinizdedir.


10 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page